Відомий футбольний тренер Олександр Іщенко в інтерв’ю «Газеті» поділився власними очікуваннями від мундіалю та визначив його фаворитів.

— Олександре Олексійовичу, за кого вболіватимете чи просто з особливим інтересом спостерігатимете на чемпіонаті світу?

— Ні за кого не вболіватиму, з особливим інтересом теж ні за ким не спостерігатиму. До речі, успіху нашому північному сусідові теж не бажатиму. Просто дивитимуся футбол, спостерігатиму за сучасними тенденціями в нашому виді спорту, за новими напрацюваннями. Для мене це є пріоритетом. Треба тримати руку на пульсі розвитку, еволюції футболу. Зазвичай на чемпіонатах світу можна розгледіти якісь нові рішення, ходи, нестандартні тактичні задумки. Сподіваюся, побачу на мундіалі щось нове в тактиці і стратегії, а потім застосую це в дитячому футболі.

— Можете виокремити найяскравішого фаворита чемпіонату світу?

— Зарахував би до цієї групи чотири збірні — по дві європейські та південноамериканські.

— Маєте на увазі Іспанію, Німеччину, Аргентину та Бразилію?

— Так, саме ці команди.

— З цієї групи котрась збірна виділяється?

— Жодна… Ці команди вирізнятимуться на тлі інших, вони переважають суперників. Складно сказати, в котрої більше шансів здобути титул. Футбол складається з багатьох чинників. У кого буде більше сприятливих факторів у конкретний період, той і переможе. А нині ніхто вам упевнено не може назвати найсильнішого, хіба що гадалка.

— Бразилія грає вдома, а господарям, як відомо, судді симпатизують. Хіба це не є перевагою перед суперниками?

— Не погоджуюся. Це в нас такий менталітет, що ми постійно гадаємо, до кого будуть симпатії, а до кого — антипатії. Інколи відповідальність перед рідними трибунами може призвести до протилежного результату.

— На що росіяни можуть розраховувати на чемпіонаті світу?

— Хоча в росіян проста група, їм буде складно. Бельгія — дуже цікава команда. Південна Корея та Алжир теж можуть виявитися непростими суперниками. Не зважав би на коментарі про фарт збірної Росії. Ми це вже чули перед Євро-2012. Тоді теж говорили, що нашим північним сусідам дуже поталанило, вони гратимуть принаймні в півфіналі чемпіонату Європи. Фіаско росіян, думаю, ще ніхто не забув.